Lai detalizēti iepazītos ar programmu, iesakām pierakstīties prezentācijā, kurā mūsu speciālisti atbildēs uz jūsu jautājumiem un demonstrēs programmas funkcionālās iespējas.
Ja Jūs piešķirat lielu nozīmi personāla vadības sistēmai, tostarp darbinieku motivēšanai, viņu kvalifikācijas celšanai un korporatīvās kultūras uzturēšanai, kas galu galā pozitīvi ietekmē darba ražīguma pieaugumu un biznesa efektivitātes paaugstināšanu, tad programma "1C: Algu un personāla vadība 8" – ir priekš Jums!
Programma ir visaptverošs risinājums personāla uzskaites un algu aprēķina procesu automatizēšanai mazos, vidējos un lielos uzņēmumos, ieskaitot uzņēmumus ar sarežģītu struktūru. Tajā ir ņemtas vērā Latvijas likumdošanas prasības un uzņēmumu faktiskā darba prakse. Programma ļauj automatizēt:
- personāla vajadzību plānošanu;
- personāla atlasi un darbu ar kandidātiem;
- personāla motivācijas vadību;
- kompetenču vadību un darbinieku atestāciju;
- personāla nodarbinātības plānošana un uzskaite;
- darba laika uzskaiti;
- algu aprēķinu;
- atvaļinājumu uzskaiti un plānošanu;
- likumdošanā reglamentēto nodokļu un iemaksu aprēķināšanu un ieturēšanu no darba samaksas fonda u.c.
Programmā var pievienot savus aprēķinu veidus, t.sk. tādus, kas atkarīgi viens no otra, izsūtīt algas lapas, ievietot informāciju darbiniekiem uzņēmuma korporatīvajā mājas lapā.
ALGAS APRĒĶINS
Darba algas aprēķina un uzskaites automatizācija iekļauj visu norēķinu ar personālu kompleksu, sākot ar dokumentu par faktisko izpeļņu ievadīšanu, slimības lapu un atvaļinājumu apmaksu līdz pat dokumentu par algas izmaksāšanas un deponēšanas veidošanai, kā arī pārskatu valsts ienākumu dienestam.
Ir realizētas galvenās darba apmaksas formas, kas tiek izmantotas uzņēmumos: laika (ar mēneša, dienas un stundu tarifa likmju izmantošanu) un gabala darba apmaksas forma, ka arī to varianti: laika-premiālā un gabala-premiālā.
Elastīgs patērētā darba laika reģistrēšanas mehānisms ļauj aprakstīt darba grafikus un reģistrēt tikai novirzes no ierastā darba režīma, kā arī reģistrēt faktiskos datus par darba laika izmantošanu, tostarp pamatojoties uz nodaļās aizpildītajām darba laika uzskaites tabulām.
REGLAMENTĒTĀS ATSKAITES
Programmā tiek sagatavotas visas nepieciešamas formas darba un algas uzskaitei un citas nepieciešamas atskaites par jebkuru norēķina periodu: norēķina lapiņas; norēķina-apmaksas pārskati; apmaksas pārskati naudas saņemšanai kasē; izdevumu kases orderi; kopsavilkums par pieskaitījumiem un ieturējumiem; personiskie konti utt.
Aprēķinu rezultāti var būt izveidoti analītisko atskaišu, uzskatāmo grafiku un diagrammu veidā.
PERSONĀLA UZSKAITE
Personāla uzskaite un kadru sastāva analīze paredz uzņēmuma darbinieku personisko datu glabāšanu, kā arī dienesta informācijas uzturēšanu (struktūrvienība, kur strādā darbinieks, viņa amats, darba telefoni un cita kontaktinformācija). Tiek reģistrēta darbinieka virzības posmi konkrētajā uzņēmumā: pieņemšana darbā, amata maiņas, atvaļinājumi un komandējumi, kā arī atlaišana no darba.
Uzņēmuma kadru sastāva analīzei izmantojot ievākto informāciju par darbiniekiem tiek veidotas dažādas atskaites (darbinieku saraksti, kadru kustība un statistika u.c.).
NODARBINĀTĪBAS PLĀNOŠANA
Personāla nodarbinātības un kārtējo atvaļinājumu plānošana – uzņēmuma darbiniekiem tiek realizēta pamatojoties uz gada darba plānu. Tiek veidots uzņēmuma darbinieku atvaļinājumu grafiks un ieplānoto atvaļinājumu saraksts. Šī grafika apstiprināšanai programmā tiek izmantota pieņemto lēmumu apstiprināšanas sistēma. Katram darbiniekam atvaļinājuma periodu griezumā tiek sniegta informācija par izlietoto atvaļinājuma dienu plānoto un faktisko skaitu.
ŠTATU SARAKSTS
Darba attiecības programmā tiek atspoguļotas organizāciju štata sarakstā ar iespēju norādīt dažādus tarifa likmju veidus, patvaļīgu piemaksu skaitu, papildus informāciju par štata vienībām. Pēc štata saraksta tiek veidoti visi nepieciešamie pārskati.
NODOKĻU IETURĒŠANA
Programmā ir realizēta likumdošanā reglamentēto nodokļu no darba apmaksas fonda ieturēšana (darbinieka un organizācijas sociālās apdrošināšana, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, ņemot vērā ieskaitījumu apliekamo un neapliekamo daļu). Reglamentētie pārskati tiek veidoti, pamatojoties uz ienākumu un ieturēto nodokļu uzskaites rezultātiem. Pārskatus valsts nodokļu dienestam var arī veidot elektroniskā veidā.